- Reklama -magazin

Hliníková střecha se snadno instaluje a vydrží desítky let. Co vše dokáže?

Řešíte právě výstavbu nebo rekonstrukci svého domova? V takovém případě nesmíte zapomenout na opravdu poctivou střešní krytinu. V dnešní době si můžete vybírat z celé řady různých materiálů. Málokterý z nich však poskytuje tolik výhod jako hliník. Proč ho musíte zvážit?

Lehký a extrémně odolný materiál

Hliníková střešní krytina patří mezi nejlehčí materiály pro ochranu střechy. Přesně proto se hodí zejména starším a méně stabilním domácnostem, které by se neměly tolik namáhat. Ty si navíc užijí i velmi snadnou, rychlou a levnou instalaci takového řešení (v porovnání s jinými typy materiálů). To samozřejmě platí i pro hliníkové fasády.

Hliníková střecha vás potěší hlavně extrémní odolností proti veškerému mechanickému i chemickému namáhání. Poradí si s padajícími větvemi, kroupy, vlhkostí, změnami počasí, UV zářením a 100% odolává parazitům i plísním.

Hliníková krytina vám vydrží sloužit klidně i déle než padesát a více let. Během této doby nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Stačí ji jen jednou za čas vyčistit od nánosů nečistot a opláchnout ji. To hravě zvládnete sami.

Elegantní design

Plechová střecha opravdu nemusí vypadat jen jako šedá a nezáživná tabule. V dnešní době přichází v pestré škále designů, dekorů i s nejrůznějšími ozdobnými prvky (může imitovat i přírodní materiály, jako je například tmavé dřevo). Ať už máte libovolný styl, přijdete si na to své.

Jasným důkazem jsou třeba produkty od známé společnosti PREFA Aluminiumprodukte. Tato rakouská firma patří mezi přední dodavatele hliníkových řešení pro český trh. Na webových stránkách PREFA si rozklikněte sekci „Inspirace“ a následně „Reference“. Ihned si budete moci prohlédnout designové skvosty.

Mrkněte se například na fotografie z projektu „Bungalov pro náročné“.

- Reklama -PR články

Tipy na vylepšení venkovního prostoru kolem vašeho domu

Venkovní prostor je ideálním místem pro rodinné aktivity, relaxaci a setkávání s přáteli. S trochou plánování a kreativity můžete proměnit svůj dvůr, terasu nebo...
- Reklama -PR články

Jak správně vybrat kuchyňské spotřebiče

Výběr správných kuchyňských spotřebičů je klíčový pro vytvoření funkční a efektivní kuchyně. Spotřebiče vám nejen ulehčí práci, ale také mohou výrazně ovlivnit kvalitu vašich...

Plánujete výstavbu terasy? Dávejte si pozor na to, jaké dřevo zvolíte!

Letní období se neúprosně blíží a společně s ním začínají všichni šikulové dohánět nejrůznější resty – od výstavby malého přístřešku až po vybudování luxusní...

Realitní kancelář RE/MAX: Váš partner na trhu s nemovitostmi

Výběr správné realitní kanceláře může mít zásadní vliv na úspěch vašeho realitního obchodu, ať už se jedná o koupi, prodej, nebo pronájem nemovitosti. Realitní kancelář...

Další články autora