- Reklama -magazin

I jinak velmi drahý software jde pořídit mnohem levněji

Nějaký druh počítače má dnes doma skoro každý, a to i přesto, že se rozhodně nejedná o žádnou levnou záležitost. I za základní hardware si totiž výrobci nechávají velmi slušně zaplatit.

Počítač samotný však nestačí, je nutné do něj nahrát i vhodný software, jinak se nerozjede. A i ten většinou stojí nemalou pálku. Naštěstí ne vždy jsme nuceni ji zaplatit. Existují totiž i levnější řešení.

Levnější Windows

Internet je doslova přeplněn rozličným softwarem, jenž se dá stáhnout zcela zdarma. Ve většině případů se jedná o docela užitečné programy, z nichž mnohé mohou využít i naprostí laici.

Řeč je hlavně o alternativách k různým grafickým editorům a kancelářským balíčkům. Ty sice obvykle neposkytují tolik funkcí jako placené předlohy, na druhou stranu za ně jejich tvůrci nic nechtějí. Kdo nerad utrácí, nemá nad čím přemýšlet.

Ovšem ne každá alternativa dokáže učarovat širokou uživatelskou obec. Dobrým příkladem je třeba Ubuntu, což je operační systém podobný Windows. Nejde však o ideální volbu pro většinové obyvatelstvo, které si na Okna prostě už zvyklo. I proto je o Windows 11 licenci stále velkým zájem.

Tento systém však běžně stojí nemalé peníze, což se samozřejmě lidem nelíbí. Je zde ovšem i cenově dostupnější cesta – druhotný software. Sice ani takto nezískáme Microsoft Windows 11 Home licenci zcela zdarma, ale můžeme ji mít za podstatně menší peníze.

Proč je cena nižší?

Software spadající do tzv. druhotné licence je levnější hlavně proto, že je již použitý. Reálně mu samozřejmě nic není, jelikož se přeprodávají pouze samotné licence. Takto zakoupený program tedy bude plně funkční.

Je ovšem potřeba ho pořídit u důvěryhodného prodejce s dobrými recenzemi. Na našem trhu se totiž pohybuje i dost podvodníků, kteří prodávají pouze vymyšlené licence, jež samozřejmě nefungují.

- Reklama -PR články

Ocelová hala rychle a spolehlivě rozšíří výrobní kapacitu vaší firmy

Každý majitel úspěšného výrobního podniku se dříve či později setká se situací, kdy mu přestanou stačit současné výrobní prostory. V takových chvílích je čas...
- Reklama -PR články

Kolo štěstí: Jednoduché lákadlo online kasin

Do online kasin si lidé chodí odpočinout od shonu a starostí běžných dní. Chtějí se tam pobavit a zariskovat, zda se na ně zrovna...

Domácí infrasauna zlepší vaše fyzické zdraví i psychickou pohodu

Saunování je staré už tisíce a tisíce let. Teprve až v dnešní době jsme prozkoumali veškeré zdravotní benefity, které s sebou tato činnost přináší....

V Průmyslové ulici probíhá rekonstrukce. Provoz zde bude omezen

Průmyslová ulice patří mezi nejvýznamnější tepny východní Prahy a letos v létě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Od 29. června do konce srpna 2024 bude uzavřen...

Další články autora