- Reklama -magazin

Nezaměstnanost dále klesá.

Míra evidované nezaměstnanosti na Slovensku v březnu klesla na 5,61 procenta z únorových 5,76 procenta. Meziročně byla nižší o 1,06 procentního bodu. Ve středu na tiskové konferenci o tom informoval ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak (Jsme rodina).

Klesl i podíl disponibilních uchazečů o zaměstnání na obyvatelstvu v produktivním věku (PDU) na 4,29 procenta z únorových 4,40 procenta. Od začátku roku jde o nový hlavní ukazatel o nezaměstnanosti.

\“Nejvíce klesl počet nezaměstnaných ve třech krajích, kde je nezaměstnanost nejvyšší, v Prešovském, Banskobystrickém a Košickém kraji,\“ řekl Krajniak s tím, že nezaměstnanost klesá od začátku roku ve všech krajích.

Mezi okresy byl pokles nezaměstnanosti nejvýraznější ve Svidníku, Sabinově a Vranově nad Topľou, a to o 0,32 až 0,42 procentního bodu.

Krajňák: Jsme na předkrizové úrovni
V březnu letošního roku úřady práce podle Krajniaka evidovaly 156,9 tisíc disponibilních nezaměstnaných, kteří mohou okamžitě nastoupit do práce. V březnu loňského roku přitom šlo o 180,3 tisíce disponibilních uchazečů o práci.

„V počtu nezaměstnaných jsme na předkrizové úrovni,“ řekl ministr. Počet dlouhodobě nezaměstnaných se v minulém měsíci snížil na 73 tisíc.

Pozitivní vývoj je i při počtu nezaměstnaných ve věku do 29 let. V březnu letošního roku jich bylo téměř 39 tisíc. „Jejich počet se dostal na podobně nízkou úroveň, jako byla naposledy v roce 2019,“ upozornil šéf resortu práce a sociálních věcí.

Historické minimum nezaměstnaných do 29 let
Za posledních jedenáct let je podle něj počet nezaměstnaných ve věku do 29 let na historickém minimu. Úřady práce pro mladé uchazeče o práci realizují národní projekt s názvem Praxe pro mladé.

V březnu se podle ministra zrychlil i pokles nezaměstnanosti ve všech kategoriích znevýhodněných uchazečů o zaměstnání.

- Reklama -PR články

Realitní kancelář RE/MAX: Váš partner na trhu s nemovitostmi

Výběr správné realitní kanceláře může mít zásadní vliv na úspěch vašeho realitního obchodu, ať už se jedná o koupi, prodej, nebo pronájem nemovitosti. Realitní kancelář...
- Reklama -PR články

Pergola, altán, přístřešek, nebo garážové stání?

Pohodlné bydlení, to není jen samotný rodinný dům. Patří k němu i terasa a na ní pergola. Do odlehlejší části zahrady pak můžete postavit...

Toužíte po bydlení na Praze 3? V prodeji jsou poslední byty z nové zástavby

Pražský Žižkov nabízí klidné, moderní a zároveň dokonale vybavené zázemí pro rodiny s dětmi, studenty i dospělé. O tom, že se jedná o vysoce...

Realitní trh v Praze 5: Byty a domy v jedné z nejatraktivnějších částí metropole

Praha 5, známá svou skvělou infrastrukturou, příjemným životním prostředím a širokou nabídkou služeb, je jednou z nejoblíbenějších městských částí pro život. Realitní trh zde...

Další články autora