Stále více lidí se potýká s nekvalitním spánkem, problémy s usínáním, nočním převalováním či častým probuzením se uprostřed hluboké noci. Na vině je zejména nadměrné množství stresu, vysoké nároky na výkon, jakož i modré světlo vyzařované telefony, televizí a dalšími elektronickými zařízeními. Chcete-li zlepšit svůj spánek, můžete kromě spánkové hygieny zapojit také uvolnění těla a mysli ve venkovní vířivce.
Spánková hygiena je zásadní
Abyste se takzvaně vyspali do růžova, je třeba dodržet určité zásady spánkové hygieny, ať už jde o pravidelný spánkový režim (chodit spát i vstávat ve stejný čas), uléhat do čisté postele v dobře vyvětrané místnosti s optimální teplotou a vlhkostí vzduchu, omezit sledování zařízení vyzařujících modré světlo alespoň hodinu před spaním, nekonzumovat před spaním těžká jídla, nepít alkohol, zatemnit místnost, aby nepronikalo světlo zvenčí a co nejvíce omezit hluk přicházející zvenčí nebo z vedlejších místností.
Kromě těchto doporučení je pak často zmiňována také meditace. Zklidnit tělo a mysl ale můžete také pobytem ve venkovní vířivce, která vám prospěje po více směrech – není proto divu, že prodej vířivek zažívá v posledních letech pořádný boom.
Pobyt ve vířivce pro lepší usínání
Asi víte, že vířivka, respektive hydroterapie neboli masáž proudy vody je doporučována pro uvolnění namožených svalů, zlepšení pohyblivosti zatuhlých kloubů. Méně známým faktem je, že přispívá také ke zlepšení krevního oběhu, zlepšení stavu pokožky či podpoře imunitního systému. A v neposlední řadě podporuje právě lepší spánek.
Při pobytu ve venkovní vířivce totiž dochází k uvolňování endorfinů neboli hormonů štěstí a naše tělo začne uvolňovat endogenní opioidní peptidy – my se tak najednou cítíme šťastnější a uvolněnější. Zároveň také přispívá k produkci melatoninu v organismu a stačí jen několik minut pobytu ve venkovní vířivce před spaním, aby byl podpořen proces přirozeného usnutí. Vliv má však vířivka i na tělesnou teplotu, kterou při pobytu v teplé vodě zvýší, a ta následně po opuštění vířivky poklesne, což můžeme pociťovat jako příjemné ukolébání ke spánku – jednoduše nás pak čeká rychlejší usnutí a hlubší spánek. V neposlední řadě pak také hydroterapie aktivně redukuje hormon kortizol, který je zodpovědný za vytváření stresu v těle. Čím více kortizolu máme v krevním oběhu, tím vyšší je krevní tlak a tím více jsme vystresovaní. Proto při pobytu ve venkovní vířivce dojde k našemu celkovému uvolnění.
Pokud vás tedy trápí problémy se spánkem a máte pocit, že kromě hydroterapie jste vyzkoušeli snad už opravdu vše, vyhledejte firmu, která se na prodej vířivek specializuje, a zakupte si venkovní vířivku dle vašich potřeb. A třeba konečně budete spát jako Šípková Růženka…