- Reklama -magazin

Proč si vybrat opravdu dobrou matraci?

Spánek není jen způsob, jak vyplnit čas mezi večerem a ránem. Díky spánku dobíjíme baterky, a když nám chybí, může se to dříve či později projevit fyzickou nebo duševní nemocí.

Z toho důvodu je dobré snažit se každý večer dbát na spánkovou hygienu. Rovněž se doporučuje nezanedbávat ani výběr matrace. I na té záleží, jestli se nám budou zdát v noci krásné sny či budeme jen nevyspalí civět do stropu.

Pohodlí na prvním místě

Matrace by nám měla vyhovovat po všech stránkách. Vždyť na ní trávíme třetinu života. Musí tedy být maximálně pohodlná. Toho docílíme pouze tak, že si matraci koupíme přímo v kamenné prodejně.

Samozřejmě se dá pořídit matrace i přes internet a mnoho zákazníků to tak i dělá, nicméně je rozumnější si produkt před jeho zaplacením přeci jen nejprve vyzkoušet. Navíc přímo v obchodě je možné se dotázat na detaily přímo prodejce, který by měl být schopen na všechny relevantní otázky odpovědět. I díky tomu je pak snaží zvolit si správný produkt.

Měkká či tvrdá?

Mnoho lidí si myslí, že měkké matrace mnoho nevydrží a nedá se na nich relevantně spát. Tak to ale není. Každý typ matrace má svého kupce.

Měkké verze jsou například vhodné pro drobnější ženy. Tvrdé matrace ocení hlavně muži, zvláště ti korpulentní, a ženy, které rády spávají na zádech.

Valná část lidstva ovšem spí na boku, a tito zákazníci by se měli dívat hlavně po matracích se střední tuhostí.

Pěna

Pro matraci je podstatný i materiál, z něhož byla vyrobena. Obvykle se k tomuto účelu používají různé pěny. Největší poptávka je dlouhodobě po matracích z PUR pěny. Tento materiál totiž patří k nejlevnějším a zároveň spíše k těm horším.

Daleko trvanlivější jsou matrace ze studené pěny. I o tento typ je dnes velký zájem, i když je dražší než PUR.

Populární jsou i matrace z paměťové pěny. Tento druh pěny vyniká tím, že dokáže vytvořit dokonalou podporu páteře a dalších lidských tělesných partií. Z paměťové pěny se nevyrábí kompletní matrace, ale vždy jen vrchní části. Jádro je pak obvykle tvořeno jiným materiálem.

Koupit v současné době kvalitní matraci za rozumné peníze není moc složité, stačí najít dobrého prodejce. Vhodnou volbou může být třeba obchod Bazyl.cz, kde je reálné si pořídit všechny druhy matrací za poměrně sympatické peníze.

- Reklama -PR články

Ocelová hala rychle a spolehlivě rozšíří výrobní kapacitu vaší firmy

Každý majitel úspěšného výrobního podniku se dříve či později setká se situací, kdy mu přestanou stačit současné výrobní prostory. V takových chvílích je čas...
- Reklama -PR články

Kolo štěstí: Jednoduché lákadlo online kasin

Do online kasin si lidé chodí odpočinout od shonu a starostí běžných dní. Chtějí se tam pobavit a zariskovat, zda se na ně zrovna...

Domácí infrasauna zlepší vaše fyzické zdraví i psychickou pohodu

Saunování je staré už tisíce a tisíce let. Teprve až v dnešní době jsme prozkoumali veškeré zdravotní benefity, které s sebou tato činnost přináší....

V Průmyslové ulici probíhá rekonstrukce. Provoz zde bude omezen

Průmyslová ulice patří mezi nejvýznamnější tepny východní Prahy a letos v létě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Od 29. června do konce srpna 2024 bude uzavřen...

Další články autora