- Reklama -magazin

Šest způsobů, jak si doma vytvořit letní atmosféru

Letní interiéry se vyznačují několika společnými znaky. Jsou minimalistické, využívají zejména tlumené zemité barvy, hodně bílé, která prostor provzdušní a otevře a přírodní materiály, zejména pak dřevo.

Takový prostor pak už jen stačí dozdobit jemnými letními květy, ale postačí také zelené větvičky a pokojové rostliny.

Hmatatelné teplo
Tento trend přináší teplo a kombinuje barvy západu slunce s květinovou levandulí – jeden z největších barevných trendů tohoto ročního období. Mísí se v něm růžové odstíny s terakotou a umbra.

Využijte přírodní materiály, jako jsou hlína a kámen, zemité odstíny a vytvořte si tak rustikální interiér, který supluje hřejivou roli slunce během zamračených dnů.

Exotické rostliny
Máte-li rádi barevnost, toto je ideální trend pro vás. Dovolit si můžete také tmavší barvy, barevné květinové motivy na tmavém podkladu, smaragdovou zelenou či tmavě modrou.

Nebojte se kombinovat vzory na doplňcích spolu s většími kusy nábytku nebo využijte živé rostliny, například táhlé druhy, které pokryjí větší plochu stěn.

Téměř jako u moře
Modrá, šedá, bílá, pruhované vzory, krystal či ratan evokují v interiéru přímořskou pohodu.

Jsou trendem iv letošní letní sezóně. Chcete-li dosáhnout atmosféry připodobňující dovolenou u moře, do místností zakomponujte právě bílou a modrou barvu, dřevo zabarvené bílou a přirozeně zelené rostliny.

Drobné doplňky z ratanu, skla či mědi dodají prostoru atmosféru luxusu. Komfort přidají textilie, například objemné světlé závěsy.

Letní koktejl
Osvěžující ovocné a bylinkové limonády nebo barevné drinky patří zejména k létu. Namíchat si je můžete i doma a pochutnat si na nich na balkoně nebo v zahradě.

Letní šťavnatost můžete navodit nejen obsahem sklenicí, ale také jejich vzhledem. Toto léto budou trendem motivy exotického ovoce, oblíbený bude například ananas. Tento motiv můžete využít jako zvláštní dekoraci, sklenice nebo jako potisk na textiliích.

Návrat etna
Nazvěme to jakkoli – boho či etno. Patří stále k oblíbeným stylům v interiérovém designu. Je dostupný, mnoho doplňků v tomto stylu si můžeme vytvořit vlastnoručně a dosáhneme jej jednoduše.

Počítají se i tkané koberce po babičce, mnoho kombinací materiálů a textilií, drobné světelné řetězy zavěšené na stěně či stropě a minimalistické kusy nábytku. Tento styl skvěle vynikne například na balkoně či terase.

Letní romance
Tento trend reprezentují zejména květiny. Spousta květin. Tento styl se hodí hlavně do prostoru ložnice, kde si můžeme díky většímu soukromí dovolit i více experimentování.

Pro navození letní bezstarostné atmosféry využijte zejména něžných motivů květin třešní nebo odstíny, které jsou pro romantickou náladu typické jako růžová, červená, světle modrá či bílá.

- Reklama -PR články

Realitní kancelář RE/MAX: Váš partner na trhu s nemovitostmi

Výběr správné realitní kanceláře může mít zásadní vliv na úspěch vašeho realitního obchodu, ať už se jedná o koupi, prodej, nebo pronájem nemovitosti. Realitní kancelář...
- Reklama -PR články

Pergola, altán, přístřešek, nebo garážové stání?

Pohodlné bydlení, to není jen samotný rodinný dům. Patří k němu i terasa a na ní pergola. Do odlehlejší části zahrady pak můžete postavit...

Toužíte po bydlení na Praze 3? V prodeji jsou poslední byty z nové zástavby

Pražský Žižkov nabízí klidné, moderní a zároveň dokonale vybavené zázemí pro rodiny s dětmi, studenty i dospělé. O tom, že se jedná o vysoce...

Realitní trh v Praze 5: Byty a domy v jedné z nejatraktivnějších částí metropole

Praha 5, známá svou skvělou infrastrukturou, příjemným životním prostředím a širokou nabídkou služeb, je jednou z nejoblíbenějších městských částí pro život. Realitní trh zde...

Další články autora