- Reklama -magazin

V Průmyslové ulici probíhá rekonstrukce. Provoz zde bude omezen

Průmyslová ulice patří mezi nejvýznamnější tepny východní Prahy a letos v létě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Od 29. června do konce srpna 2024 bude uzavřen jeden jízdní pás ve směru z Hloubětína do Hostivaře. Provoz se svede do druhého pruhu a v úseku se počítá s komplikacemi a zdrženími, zejména pak během dopravních špiček.

Letošní rekonstrukční práce se dotknou opačného směru než loni, kdy probíhaly opravy ve směru do Hloubětína. Opravovaný úsek v délce 600 metrů se nachází mezi Tiskařskou a ulicí U Stavoservisu.

„Už před zahájením hlavních prací 29. června musíme místo stavebně připravit a vybudovat přejezdové pásy, aby byla v době prací zajištěna dopravní obslužnost v místě,“ vysvětlila Iveta Štočková, mluvčí společnosti Eurovia, která má realizaci na starosti.

Celková rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu vozovky, úpravu odvodnění, obnovu dopravního značení a vybudování nových zálivů pro MHD. Podle Štočkové může omezení v tomto vytíženém místě způsobit komplikace, a proto žádá řidiče o trpělivost a ohleduplnost.

I když Průmyslová ulice patří mezi nejvytíženější v Praze a v pracovní den po ní projede až 53 000 vozidel, dopravní podnik přislíbil minimalizaci dopadů na MHD. Zastávka Spalovna Malešice bude po dobu rekonstrukce mimo provoz, cestující ale mohou využít zastávku Zamenhofova u Fashion Areny.

Odborníci sice letos neočekávají tak rozsáhlé kolony, které loni v létě značně komplikovaly dopravu, je však třeba počítat s tím, že cestování během dopravní špičky potrvá déle než obvykle. Proto je důležité sledovat dopravní situaci online a v případě potřeby zvolit alternativní trasu.

Pokud se chcete vyhnout zbytečnému stresu, nezapomeňte také sledovat dočasně umístěné dopravní značení Praha a buďte ohleduplní k ostatním účastníkům provozu. Více se dozvíte na stránkách Technické správy komunikací hl. města Prahy.

- Reklama -PR články

Ocelová hala rychle a spolehlivě rozšíří výrobní kapacitu vaší firmy

Každý majitel úspěšného výrobního podniku se dříve či později setká se situací, kdy mu přestanou stačit současné výrobní prostory. V takových chvílích je čas...
- Reklama -PR články

Kolo štěstí: Jednoduché lákadlo online kasin

Do online kasin si lidé chodí odpočinout od shonu a starostí běžných dní. Chtějí se tam pobavit a zariskovat, zda se na ně zrovna...

Domácí infrasauna zlepší vaše fyzické zdraví i psychickou pohodu

Saunování je staré už tisíce a tisíce let. Teprve až v dnešní době jsme prozkoumali veškeré zdravotní benefity, které s sebou tato činnost přináší....

I jinak velmi drahý software jde pořídit mnohem levněji

Nějaký druh počítače má dnes doma skoro každý, a to i přesto, že se rozhodně nejedná o žádnou levnou záležitost. I za základní hardware...

Další články autora